Fabuła

Mamy rok 2072 i znajdujemy się w Japonii, mianowicie w Tokio.
Tak naprawdę różnice między początkiem a drugą połową XXI wieku nie są aż takie ogromne. Na pewno styl budowania się niewiele zmienił, dalej są budowane drapacze chmur, niektóre jednak zaczynają pobijać wszelkie rekordy o ponad kilometr.
Medycyna także posunęła się do przodu, teraz można wyleczyć nowotwory w ciągu tygodnia, bez bolesnych operacji, trującej chemioterapii czy innych ciężkich dla pacjenta zabiegów. Pozbyto się także ryzyka komplikacji w większości operacji, a transplantacja narządów nie wymaga trzymania pacjenta w immunosupresji, a przynajmniej to ograniczono do miejscowej immunosupresji, zależnie od wyników badań przed transplantacją.
Transport także uległ znacznym zmianom - samoloty latają zużywając o połowę mniej paliwa, samochody napędzane są wodorem lub prądem elektrycznym, a statki zwiększyły swoje prędkości o 30 km/h - nie wspominając o pociągach, które jadą już z prędkościami 450 km/h na linii Shinkansen i 300 km/h na pozostałych liniach.
Ze względu na ogromne zapełnienie sieci komórkowych oraz innych bezprzewodowych powrócono do starych technologii i rzeczy wypartych niegdyś przez sieć bezprzewodową, na przykład do budek telefonicznych, przesyłania podczerwienią, a internet bezprzewodowy wyparty został punktami do podłączenia kabla z internetem lub kafejkami internetowymi.
Poza tym i rozwojem inżynierii genetycznej, a także informatyki nie ma większych zmian... z wyjątkiem Nekomimi, które zamieszkują licznie Japonię, a także od niedawna Koreę Południową, Koreę Północną i niektóre miasta w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie.

Czym są Nekomimi?

Zwane inaczej Kocimi Dziećmi lub w skrócie Neko - są to genetycznie zmodyfikowani ludzie.
Podręcznik "Nekomimi - Historia" - książka do historii z roku 2071
Mają w sobie prócz ludzkich geny kotów. Każdy z nich jest inny, ponieważ jest krzyżówką innej rasy kota.
Są traktowani jako oddzielna rasa. Mają swoje prawa. Każdy Nekomimi ma swojego właściciela, jak kot.

Od dawna były umieszczane w mangach i anime, a obecnie pojawiły się w rzeczywistości.
Zamiast 23 par chromosomów mają 25. 

Czym się różnią od ludzi?

Wyglądem różnią się posiadaniem futrzarskiego ogona i kocich uszu. U przedstawicieli tego gatunku heterochromia (różnobarwność tęczówki) jest odrobinę częstszym zjawiskiem. Dzięki modyfikacji genetycznej, nie starzeją się wizualnie.

Większość z nich ma poprawione widzenie w nocy, o czym świadczy to, że oczy Nekomimi świecą w ciemności. Ich zmysły (węch, słuch, wzrok, a nawet w niewielu przypadkach dotyk) są wyczulone, tak, jak u kotów. Powoduje to, że nie mogą nurkować (ze względu na kocie uszy), trochę gorzej znoszą zmiany ciśnienia w samolocie, a także są wrażliwsze na dźwięki - mogą usłyszeć dźwięki o wyższej lub niższej częstotliwości od tych, które słyszy człowiek, ale także i cichsze od progu słyszalności człowieka. Również są wrażliwe na zapachy,

Kot a Nekomimi

Poza wyglądem i wyczuleniem zmysłów, mają reakcje i zachowania zbliżone do tych u kotów.
Przykładem tego jest reakcja na nepetalakton (substancja chemiczna zawarta w olejkach eterycznych kocimiętki - na nią reagują koty), reakcja na kocie zabawki, a także mruczenie przy głaskaniu. W przypadku umieszczenia gumki myszki lub piórka na sznurku przywiązanej do sufitu Nekomimi niemalże na pewno zacznie się tym bawić.
Z tego powodu stworzono testy na "Certyfikat niezależności", o czym niżej.

Związki między Neko i ludźmi są codziennością. W 2070 Stany Zjednoczone uchwaliły prawo do ślubu par Neko-ludzkich, niedługo po nich Japonia. Neko nie mogą pomnażać gatunku z ludźmi, możliwe jest jednak rozmnożenie dwóch kocich dzieci żeńskiej płci. Prace trwają nad możliwością rozmnożenia dwóch kocich dzieci płci męskiej, ale obecne inkubatory do tego służące nie są jeszcze nawet prototypami.

Certyfikat Niezależności

Neko ze względu na swoje kocie słabości nie mogą robić wielu rzeczy bez Certyfikatu Niezależności.
Jest to dokument wydawany po przejściu testu, którego celem jest uniezależnienie Neko od kocich reakcji mogących pomagać w manipulacji nimi.
Do tego testu może przystąpić każdy Neko od 9 miesiąca życia. Jedynie 15% Nekomimi przechodzi test za pierwszym razem, dlatego podejścia są nielimitowane.
Testy prowadzone są przez uniwersytety we współpracą z rządem i rodziną Matsukaryoushi.
Certyfikat Niezależności daje możliwość podjęcia pracy, założenia konta bankowego oraz posiadania do niego nieograniczonego postępu, wyrobienia prawa jazdy czy wyprowadzki z domu. Jedyne czego nie może robić bezwzględnie żaden przedstawiciel tego gatunku to zaciągnąć się do wojska - jest to surowo zabronione zarówno przez japońskie prawo, jak i konstytucję.
Pracodawca nie może zatrudnić Neko bez certyfikatu, gdyż grozi to karą - nawet zamknięciem firmy i zakazem prowadzenia jakiejkolwiek innej do 2 lat.
Testy przeprowadzane są przez uniwersytety we współpracy z rządem i rodziną Matsukaryoushi.

Ambasada Nekomimi

Zwana także Kocią Ambasadą. Jest to organizacja, której celem jest zapewnienie wszystkim Neko spokojnego pobytu lub życia na całym świecie bez względu na sytuację danego kraju, prowadzona przez rodzinę Matsukaryoushi, zapoczątkowana przez Miyuki i Natsume. Wspierana jest przez rząd japoński, koreański, amerykański, angielski, a także NATO i ONZ. Inną, bardziej oficjalną nazwą tej organizacji jest "Nemui Nekomimi International".

Kraje Arabskie są bardzo niebezpieczne dla Nekomimi, nie zaleca się wypraw tam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania! Wszelki spam będzie usuwany.
Anonków prosimy o podpisywanie się~