Wprowadzenie do Nekomimi

Nekomimi - zwane inaczej kocimi dziećmi lub w skrócie Neko - w dzisiejszych czasach (wg fabuły) są to ludzie z kocimi uszami i ogonem, z pomieszanymi genami człowieka i kota dowolnej rasy. Od dawna były umieszczane w mangach i anime. Zamiast 23 par chromosomów mają 25. U przedstawicieli tego gatunku heterochromia (różnobarwność tęczówki) jest częstszym zjawiskiem. Mogą rozmnażać się jedynie w swoim gatunku - z ludźmi jest to niemożliwe. Większość z nich ma poprawione widzenie w nocy, o czym świadczy to, że oczy Nekomimi świecą w ciemności. Ich zmysły (węch, słuch, wzrok, a nawet w niewielu przypadkach dotyk) są wyczulone, tak, jak u kotów. Powoduje to, że nie mogą nurkować (ze względu na kocie uszy), gorzej znoszą zmiany ciśnienia w samolocie, a także są wrażliwsze na dźwięki - mogą usłyszeć dźwięki o wyższej lub niższej częstotliwości od tych, które słyszy człowiek, ale także i cichsze od progu słyszalności człowieka. Również są wrażliwe na zapachy,
Poza wyglądem i wyczuleniem zmysłów mają reakcje i zachowania zbliżone do tych u kota. Przykładem tego jest reakcja na nepetalakton (substancja chemiczna zawarta w olejkach eterycznych kocimiętki - na nią reagują koty), reakcja na laser (w większości przypadków jest powstrzymywana), a także mruczenie przy głaskaniu. W przypadku umieszczenia gumki myszki lub piórka na sznurku przywiązanej do sufitu Nekomimi niemalże na pewno zacznie się tym bawić. Z tego powodu stworzono testy na "Certyfikat niezależności", o czym niżej.


Certyfikat niezależności - jest to dokument wydawany po odpowiednim teście, którego celem jest uniezależnienie Neko od kocich reakcji mogących spowodować kontrolowanie decyzji, przekupywanie Nekomimi (przykładowo jedzeniem), a nawet wypadki. Testy są podejmowane przez Neko, którzy są w wieku powyżej 12 lat ludzkich. Dzięki temu certyfikatowi posiadacz/posiadaczka może podjąć pracę, otworzyć konto w banku, zrobić test na prawo jazdy itp. Jedyne czego nie może robić bezwzględnie żaden przedstawiciel tego gatunku to zaciągnąć się do wojska - jest to surowo zabronione zarówno przez japońskie prawo, jak i konstytucję. Pracodawca nie może zatrudnić Neko bez certyfikatu, gdyż grozi to karą - nawet zamknięciem firmy i zakazem prowadzenia jakiejkolwiek innej do 2 lat. Jedynie nieliczne Nekomimi z długiej listy są w stanie otrzymać ten dokument - niektórym dopiero za 10-tym razem się udaje.

Ambasada Nekomimi - zwana także kocią ambasadą. Jest to organizacja, której celem jest zapewnienie wszystkim Neko spokojnego pobytu lub życia na całym świecie bez względu na sytuację danego kraju, prowadzona przez rodzinę Matsukaryoushi, zapoczątkowana przez Miyuki i Natsume. Wspierana jest przez rząd japoński, koreański, amerykański, angielski, a także NATO i ONZ. Inną, bardziej oficjalną nazwą tej organizacji jest "Nemui Nekomimi International".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania! Wszelki spam będzie usuwany.
Anonków prosimy o podpisywanie się~